Rudens Daugavpils novadā atnācis līdz ar Daugavpils novada dienu gadatirgu, kas ar savu skanējumu ienesa prieku ikviena cilvēka sirdī. Tradicionālās Daugavpils novada dienas šogad izskanēja 17. un 25.septembrī.
Daugavpils novada gadatirgu atklāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. Svinīgo uzrunu teica arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietniece Rita Strode un 9.Saeimas deputāts Vitālijs Aizbalts.
Daugavpils novada dienas tiek organizētas jau otro gadu pēc kārtas un ir kļuvušas par jauku tradīciju. Gadatirgus dalībnieki ir zemnieki, amatnieki, uzņēmēji, mājražotāji, mazpulki, kā arī ciemiņi no blakus un attālākajiem novadiem.
Apmeklētājiem bija iespēja iegādāties dažādus lauku labumus, rudens ražas veltes, kā arī noskatīt un iepirkt daždažādus amatnieku izstrādājumus.
Neskatoties uz to, ka aizgājusī vasara ir bijusi karsta un sausa, medus tika atvests no malu malām. No Rēzeknes novada Lendžu pagasta, bitenieks Vitālijs Sprūga atvedis savu lauksaimnieciski tīro produkciju – medu katra gaumei. Saimniecības „Lapegles” plašos laukus gādīgu bitenieku uzraudzībā apsaimnieko aptuveni 100 bišu saimes. Zemnieku saimniecībā, neizmantojot mākslīgos minerālmēslus, audzē arī nektāraugus – griķus, amoliņu un facēliju.
Ikviens tika aicināts piedalīties arī radošo darbnīcu rīkotajās nodarbībās. Savu radošo darbnīcu šogad organizēja arī Rāznas nacionālā dabas parka administrācija, piedāvājot apmeklētāju uzmanībai „dabas skolu”.
Aktīvākie Daugavpils novada mazpulki piedāvāja savu produkciju. Tie ir pašu mājās audzētie kartupeļi, āboli un ķirbji, audzētie truši un vistas, darinātie tamborējumi. Par tradīciju ir kļuvuši ikgadējie mazpulku salidojumi. Šogad Daugavpils un Ilūkstes novada mazpulcēni tika uzņemti Naujenes pamatskolā.
Šogad gadatirgū ar savu projektu prezentācijām piedalījās arī vairākas skolas. Vaboles vidusskolas skolēni piedāvāja sava izstrādātā projekta prezentāciju par Latvijas skaistākajām pilīm.
Višķu profesionālās vidusskolas audzēkņi šogad ir atbraukuši prezentēt savu skolu kā vienīgo profesionālo vidusskolu Daugavpils novadā. Par to, kādā programmā ir jāiet mācīties, lai attīstītu lauksaimniecību, stāsta vidusskolas 2.kursa audzēkne Kristīne Ļaha. Arī Viktors Vasiļjevs mācās Višķu profesionālajā vidusskolā un apgūst mehāniķa profesiju.
Visas dienas garumā uz skatuves notika viesmākslinieku un Daugavpils novada radošo ģimeņu koncerts. Ģimenes no dažādiem Daugavpils novada pagastiem priecēja skatītājus ar melodiskajām dziesmās latviešu, latgaliešu un krievu valodā.
Interesantu aktivitāti gadatirgus apmeklētājiem šogad piedāvāja „Latvijas Krājbanka”, iesaistot desmit pirmos čaklākos skrējienam pēc lielā Krājbankas naudas poda. Skrējiena uzvarētājs un „Krājbankas” naudas poda ieguvējs Lauris Magazeinis atzinis, ka dotā aktivitāte ir bijis interesants pārbaudījums ikvienam dalībniekam, arī viņam.
Latvijas Krājbanka atbalsta arī vietējos zemniekus un ražotājus, sniedzot tiem iespēju pieteikties Kredītu fonda līdzekļiem.
Laukumā norisinājās dažādas sporta aktivitātes, kurās varēja iesaistīties kā vecs, tā jauns.
Aktīvākie pircēji, nopelnot par pirkumiem žetonus, šogad varēja piedalīties „Lielā Saimes galda” degustācijās. Savus cienastus apmeklētājiem piedāvāja Daugavpils novada pagastu saimnieki un saimnieces. Zupas katra gaumei, kartupeļu pankūkas, cepelīni ar sēnēm, grūbu un zirņu biezputra. Daugavpils novada Līksnas pagasta aktīvo sieviešu apvienības „Saules taka” saimnieces vārīja gardo zivju zupu, atklājot arī zupas pagatavošanas noslēpumus. Pēc „Līksnas mazās raganiņas zivju zupas” nogaršošanas laba oma un stipra veselība – garantēta.
Gadatirgus noslēgumā Daugavpils novada domes vadība izteica pateicību Daugavpils novada dienu organizētājiem un atbalstītājiem.