Rūpējoties par tīru un sakoptu vidi, kā arī veicinot otrreizējo izejvielu šķirošanas iespējas Latvijā, pastāv vairākas iespējas zemnieku saimniecībām bez maksas atbrīvoties no lauksaimniecības iepakojuma. Saimniecības uzkrāto iepakojumu aicinātas nogādāt uz tuvāko SIA “Eco Baltia vide” reģionālo filiāli vai sadarbības partneru atkritumu šķirošanas laukumu, vai arī pieteikt to bezmaksas savākšanu klātienē no saimniecības.
SIA “Eco Baltia vide” no zemnieku saimniecībām otrreizējai pārstrādei pieņem dažāda veida plēvi, tostarp skābsiena, ruļļu ietinamo, agro, dārza un cita veida plēves veidus. Tāpat tiek pieņemti polipropilēna maisi jeb BIG BAG, plastmasas kannas un mucas, kā arī lauksaimniecības iepakojumi pēc atsevišķas vienošanās. Visam nodotajam materiālam jāatbilst kvalitātes prasībām. Tam jābūt tīram un sausam – bez lauksaimniecības produktu piejaukumiem, piemēram, salmiem, skābbarības, dažādiem sadzīves un būvniecības atkritumiem, kā arī smiltīm un dubļiem.
Lauksaimniecības iepakojumu pēc iepriekšējas pieteikšanās var nodot kādā no tuvākajiem pieņemšanas punktiem: reģionālajās filiālēs un otrreizējo materiālu šķirošanas laukumā Daugavpilī, Dunduru ielā 13A.
Gadījumā, ja nav iespējas uzkrāto iepakojumu nogādāt uz norādītajām vietām, SIA “Eco Baltia vide” aicina pieteikt iepakojuma bezmaksas savākšanu arī klātienē no zemnieku saimniecībām. Pakalpojums tiek sniegts rindas kārtībā apjomam virs 5m3.
Pēc izlietotā iepakojuma nodošanas zemnieku saimniecības saņem Valsts vides dienestam paredzētu apliecinājumu par vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām atbilstošu lauksaimniecības iepakojuma apsaimniekošanu. Savukārt savāktais iepakojums nonāk pārstrādē, lai pārtaptu jaunās izejvielās, kas tiek izmantotas jaunu produktu, tostarp dažādu iepakojumu ražošanai.
Uzņēmums aicina būt atbildīgiem par pareizu lauksaimniecībās izmantotā iepakojuma, kā arī citu atkritumu veidu apsaimniekošanu. Tos nedrīkst aprakt zemē, dedzināt, ilgstoši uzkrāt, izmest dabā vai novietot sadzīves atkritumos. Jebkuru atkritumu nepareiza likvidēšana atstāj negatīvu ietekmi gan uz cilvēka veselību, gan apkārtējo vidi kopumā.