Valdība noteikusi Covid-19 sertifikātu derīguma termiņu – pieci mēneši pēc “Janssen” un deviņi mēneši pēc pārējo apstiprināto ražotāju vakcīnu saņemšanas. Klātienes darbam gan aizvien būs derīgs arī sertifikāts par primāro vakcināciju pret Covid-19.
ĪSUMĀ:
- Covid-19 vakcinācijas sertifikātiem no 15. februāra būs derīguma termiņš.
- Sertifikāts pēc “Janssen” potes saņemšanas būs 5 mēneši, pēc pārējām potēm – 9 mēneši.
- Derīguma termiņš attieksies tikai uz pakalpojumu saņemšanu un pasākumu apmeklēšanu.
- Klātienē drīkstēs turpināt darbu arī tikai ar primāro vakcināciju.
- Uz bērniem neattieksies sertifikāta derīguma termiņš.
- Arī ceļošanai no 1. februāra būs sertifikāta derīguma termiņš 9 mēneši.
Saskaņā ar Ministru kabineta lemto par pilnībā pret Covid-19 vakcinētu personu uzskatīs katrā no minētajiem trīs gadījumiem:
- pabeigta primārā vakcinācija un pagājušas ne vairāk kā 150 dienas jeb aptuveni 5 mēneši pēc “Janssen” ražotās vakcīnas devas saņemšanas;
- pabeigta primārā vakcinācija un pagājušas ne vairāk kā 270 dienas jeb aptuveni 9 mēneši kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas citu vakcīnu gadījumā;
- persona ir saņēmusi balstvakcīnu.
Tā kā bērniem līdz 18 gadu vecumam šobrīd nav pieejama balstvakcīna, sertifikāta derīguma termiņš netiks attiecināts uz bērniem.
Arī turpmāk gan valsts pārvaldē, gan privātā sektorā klātienē drīkstēs strādāt tikai darbinieki, kas ir vakcinēti pret Covid-19. Tiesa, uz klātienes darbu neattieksies Covid-19 sertifikāta derīguma termiņš, proti, klātienē darbu drīkstēs turpināt gan primāri vakcinētie, gan balsta poti saņēmušie, gan Covid-19 pārslimojušie.
Tas attieksies arī uz brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem.
Savukārt attiecībā uz ieceļošanu Latvijā vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš – 270 dienas – būs jebkuru vakcīnu gadījumā. Šāda pieeja paredzēta, lai Latvijas valsts piederīgajiem nodrošinātu vienotu pieeju ceļošanai ES teritorijā.
Nosacījumi vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņam ieceļošanai Latvijā stājas spēkā no 1. februāra, izmantošanai valsts iekšienē – no 15. februāra.
Atbilstoši deleģētajai regulai termins “balstvakcinācija” ietver arī papildu devu ievadīšanu indivīdiem, kuriem pēc pirmreizējās vakcinācijas kursa pabeigšanas uzrādās nepietiekama imūnreakcija.
Tieslietu ministrija aizrādīja, ka šajos valdības noteikumos juridiskās konstrukcijas veidotas sarežģītas un ne līdz galam konsekventas. Veselības ministrs solīja tos precizēt līdz stāšanās spēkā.