No 7. aprīļa 12. klašu skolēni visā valstī divreiz nedēļā varēs doties uz skolu un mācīties klātienē neatkarīgi no Covid-19 saslimstības rādītājiem, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, paredz Ministru kabineta lēmums.
Visi 12. klašu skolēni varēs mācīties klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā tikai tajos mācību priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni. Reizi nedēļā tiek veikta izglītojamo un izglītības iestādē klātienē nodarbināto testēšana.
Daugavpils novadā 12. klašu izglītojamos, kuri nedzīvo skolas tuvumā, uz izglītības iestādi nogādās pašvaldības transports.
Joprojām ir spēkā individuālās konsultācijas izglītojamiem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, vispārējās izglītības programmu apguvē 12. klasē un profesionālās izglītības programmu apguvē to grupu vai kursu izglītojamiem, kuriem 2021.gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot valsts pārbaudes darbus un iegūt atbilstošu profesionālo izglītību. Konsultācijas klātienē notiks tikai pēc pedagoga aicinājuma atbilstoši izglītības iestādē noteiktajai kārtībai. Konsultācijas laiks nedrīkst pārsniegt 40 minūtes.
Savukārt tikai epidemioloģiski drošajās pašvaldībās klātienes mācības varēs atsākt 1.-6. klašu skolēni, kā arī pēc rotācijas principa 7-9. un 10.-11. klases. Testēšana tiks nodrošināta tikai izglītības iestādes nodarbinātajiem. Mācības klātienē minētajām klasēm varēs rīkot, ja kārtējās kalendāra nedēļas otrdienā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju konkrētās pilsētas vai novada administratīvajā teritorijā nepārsniedz slieksni 200 un epidemioloģiskie apstākļi liecina par drošāku situāciju administratīvajā teritorijā.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) reizi nedēļā ceturtdienās publicēs oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” to pilsētu un novadu sarakstu, kuros SPKC ieskatā rādītājs atbilst tādam līmenim, lai īstenotu klātienes mācības 1.-6. un 12.klasē, kā arī rotācijas kārtībā 7.-9. un 10.-11. klasē.
Atsevišķos gadījumos, ievērojot epidemioloģiskos apstākļus, mācību procesu klātienē varēs organizēt arī tad, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs slieksni 220, kā arī pēc situācijas izvērtējumā – nepārsniegs slieksni 250.
Pie saslimstības rādītāja 250, SPKC papildus vērtēs pēc vairākiem epidemioloģiskiem kritērijiem, to skaitā jaunatklāto Covid-19 gadījumu ģeogrāfiskais sadalījuma, to sasaistes ar konkrētām iestādēm, uzņēmumiem, mājsaimniecībām, pasākumiem. Vienlaikus vērtēs iespējamo ietekmi uz izglītības procesa organizāciju.